Jak navázat háček s očkem, abychom nepřišli o skvělý úlovek?

Navázat háček s očkem, lopatkou nebo speciální háček by měl umět opravdu každý rybář, ať už je to dospělý nadšenec do lovení nebo dětský nadšenec. Při koupi háčků určitě nešetřete, jelikož jde o jednu z nejdůležitějších věcí při chytání ryb. Na druhou stranu neznamená, že nejdražší háčky jsou ty nejlepší. Čtěte recenze, nechejte si poradit a jednoduše zkoušejte. Pokud nechcete přijít o úlovek dříve, než se řekne švec, kupujte vhodné, ostré a kvalitní háčky určené na daný druh ryb, který zrovna lovíte.

Pevný a ostrý háček s očkem

Základní dělení háčků

  • Háček s očkem
  • Háček s lopatkou
  • Háčky speciální

Jednoduchý popis háčku

Nejostřejší část na háčku se nazývá hrot, následuje oblouček, který se jmenuje podle svého tvaru. Dále raménko, které může být krátké nebo dlouhé. Kratší se používá pro lov středních a větších druhů ryb. Pokud se chystáte lovit menší ryby, zvolte delší raménko. Dlouhý háček má tu výhodu, že se následně mnohem snadněji oddělává. Poslední částí je lopatka nebo očko.

Podle čeho vybrat háček?

  • Druh a velikost lovené ryby: důležitá věc, na kterou byste při výběru měli myslet, aby nedošlo ke ztrátě úlovku a snadno se Vám rybařilo.
  • Podle toho, co budeme na háček napichovat (žížaly, umělé návnady, pelety, boilies a další).
  • Výrobce – postupem času si každý najde svého oblíbeného výrobce, který mu bude vyhovovat. Nekupujte ze začátku hned 12 balíčků. Zkoušejte postupně.

Navazování háčku s očkem

Na háček s očkem se dají navázat vlasce, florokarbon, ale nejčastěji se používají šňůrky. Háčky s očkem jsou oblíbené zejména u kaprářů nebo při lovu dravců. Jednodušeji se navazují. Vázaní takového stylu následně dobře poslouží k vázání dalších věcí. Například pro obratlíky, karabinky, woblery, lanka i třeba třpytky. Na toto vše se používá stejný typ uzlů. Stylu navazování existuje hned několik. Pro přesný postup doporučujeme vyhledat prostřednictvím internetu videa, jak se váže háček s očkem. Na videu uvidíte vždy přesný postup nejlépe. Případně se zeptejte přímo v obchodě, jestli by Vám neporadili a nepomohli, jak na to.

Kde koupit háček s očkem?

Dnes už najdete velkou spoustu kvalitních prodejců specializovaných na rybaření. Jedním z nich je i e-shop Pod hladinou. Na stránkách najdete jak háček s očkem, tak i s lopatkou, pruty, oblečení a další potřebné vybavení.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4